Sport

Rritet vlera e Edon Zhegrovës

Autori: Gazeta inFokus 12:58 | 28 March 2023

Futbollisti kosovar, Edon Zhegrova po vazhdon me paraqitje të mira në Ligue 1 dhe me Kosovën.

Reprezantuesi i kombëtarës së Kosovës, këtë edicion me Lille-n brenda 19 ndeshjeve ka shënuar dy gola e ka dhuruar pesë asisime në të gjitha garat.

Prandaj, faqja e cila mirret me statistikat e futbollistëve “Transfermarkt”, e ka ngritur vlerën e 23 vjeçarit për dy milionë euro.

Tani, Edon Zhegrova vlerësohet me shtatë milionë euro në tregun e transferimeve.

Etiketa:
Prince Caffe shpërblen Xhemil Skenderin me veturë “Fiat 500”

Të tjera