Lajme

Rohde për Leverkusenin: Një tjetër natë emocionuese, Xhaka me shokët e tij në finale

Autori: Gazeta inFokus 11:22 | 10 May 2024

Ambasadori gjerman në Prishtinë, Jorn Rohde, ka reaguar pasi Bayer Leverkuseni arriti në finale të Ligës së Evropës.

Rohde, mes tjerash nuk la pa përmendur edhe Granit Xhakën, duke e vendosur flamurin e Kosovës dhe të Zvicrës.

“Një tjetër natë emocionuese e futbollit në Leverkusen. Granit Xhaka dhe shokët e tij të pamposhtur që 49 ndeshje kaluan në finalen e Ligës së Europës në Dublin më 22 maj!

-Advertisement-

“Këtë vit, klubet gjermane janë nxehur mirë para Kampionatit Evropian, që do të nis në një muaj”.

Subscribe në YouTube: GAZETA INFOKUSI
Çka do të thotë të gatuash shqip?

Të tjera