Sport

Renditja në Grupin B të Ligës së Parë, ja kush kryeson

Autori: Gazeta inFokus 16:39 | 25 November 2020

Kanë përfunduar pesë takimet e xhiros së 12-të në Grupit B të Ligës së Parë të Kosovës në futboll, të zhvilluar sot e (mërkurë), shkruan Gazeta inFokus.

Flamurtari e ka fituar derbin lokal ndaj Ramiz Sadikut me rezultat 2-0 dhe ka kaluar në pozitën e tretë me 19-të pikë.

Vitia e ka mposhtur në udhëtim KEK-un për të vazhduar kryesimin me 20-të pikë, aq sa ka edhe Ulpiana që ka pësuar humbje si mysafire e 2 Korrikut me shifrat 1-0.

LEXO EDHE: Rezultatet e arritura në Grupin A dhe B në Ligën e Parë të Kosovës në futboll

Në pozitën e parafundit ndodhet Vllaznia me 13-të pikë, ndërsa KEK-u renditet i fundit me vetëm 8-të pikë të arkëtuara.

Më poshtë keni renditjen e Grupit B të Ligës së Parë të Kosovës në futboll./Gazeta inFokus/

Të tjera