Sport

Rezultatet e arritura në Grupin A dhe B në Ligën e Parë të Kosovës në futboll

Autori: Gazeta inFokus 16:06 | 25 November 2020

Sot e (mërkurë) në kuadër të javës së 12-të në Ligën e Parë të Kosovës në futboll janë zhvilluar ndeshjet e Grupit A dhe B, shkruan Gazeta inFokus.

Në Grupin A, Dukagjini e ka fituar derbin e javës ndaj Malishevës me rezultat minimal 1-0, kurse Liria dhe Vushtrria kanë luajtur baras 1-1.

Në Grupin B, Flamurtari e ka fituar derbin lokal ndaj Ramiz Sadikut me rezultat 2-0, ndërsa Kika dhe Ferizaj kanë luajtur baras 2-2.

Më poshtë keni rezultatet komplete të Grupit A dhe B të Ligës së Parë.

GRUPI A

Dukagjini 1:0 Malisheva

Istogu 2:1 Vëllaznimi

Liria 1:1 Vushtrria

Trepça 3:2 Onix

A&N 3:1 Drenasi

 

GRUPI B

Flamurtari 2:0 Ramiz Sadiku

Kika 2:2 Ferizaj

2 Korriku 1:0 Ulpiana

KEK-u 1:2 Vitia

Vllaznia 1:0 Dardana./Gazeta inFokus/

Të tjera