Sport

Reali i interesuar në transferimin e Salah

Autori: Gazeta inFokus 11:48 | 31 March 2023

Real Madridi po monitoron nga afër golashënuesin rekord të Liverpoolit, Mohamed Salah. Lajmet me bazë në Real sugjerojnë se Salah është në listën e ngushtë të sulmuesve që Los Blancos po kërkojnë të nënshkruajnë në verën e ardhshme.

Egjiptiani po kalon një sezon magjepsës në Anfield pasi ka shënuar tashmë 22 gola dhe 11 asistime. Raporti nga Defensa Central thotë se Salah ëndërron të bashkohet me kampionët në fuqi të Spanjës dhe Evropës dhe mund të joshet në kryeqytetin spanjoll.

Me objektivat e tjerë të Real Madridit si Victor Osimhen dhe Harry Kane që janë të lidhur me një mori klubesh të tjera, madrilienët mund të shpenzojnë shumë për një nga anësorët më të rrezikshëm të Premier Leagues.

SPAR hap marketin e ri në rr. Muharrem Fejza!

Të tjera