Sport

Real Madrid pëson humbjen e parë të sezonit në ligë kundër Rayo Vallecano, Barcelona kryeson La Ligën

Autori: Gazeta inFokus 12:24 | 08 November 2022

Real Madrid humbi mundësinë për t’u rikthyer në krye të La Ligës pasi një penallti i dha Rayo Vallecanos një fitore befasuese 3-2.

Kjo ishte humbja e parë e Realit në ligë këtë sezon dhe i jep Barcelonës përparësi prej dy pikësh në krye të La Ligës pas 13 ndeshjesh.

Skuadra vendase kaloi në përparësi në ndeshjen e së martës, pasi Santi Comesaña shënoi në pesë minutat e para, por Real u kundërpërgjigj më vonë në pjesën e parë përmes penalltisë së Luka Modric dhe goditjes akrobatike me kokë të Militãos.

-Advertisement-

Kryesimi zgjati vetëm tre minuta pasi Rayo barazoi pak para pjesës së parë me një gol nga Garcia. Topi me dorë i Dani Carvajal në mes të pjesës së dytë bëri që Rayo të shënonte një penallti. Courtois shpëtoi përpjekjen e Trejo, por portieri doli shumë herët nga zona e tij dhe goditja u ripërsërit.

Rezultati do të thotë se Rayo tani ka një fitore dhe dy barazime kundër tre skuadrave më të mira në La Liga këtë sezon , Barcelona, ​​Real dhe Atlético Madrid.

“Nuk u befasova sepse ne të gjithë e dimë se si luajnë ata, ata ishin më të mirë dhe më të saktë se ne sot dhe kjo është një fitore e merituar për ta”, tha menaxheri i Real Madridit, Carlo Ancelotti, për ‘Movistar Plus’.

Subscribe në YouTube: GAZETA INFOKUSI
Etiketa:

Të tjera