Lajme

Portieri turk gjendet i pajetë nën rrënoja

Autori: Gazeta inFokus 19:45 | 06 February 2023

Mëngjesi i 6 shkurtit ishte “fatkeq” për Turqinë dhe Sirinë, të cilat janë “shkundur” ditën e sotme nga një sërë tërmetësh ku më i forti është kishte një magnitudë prej 7.8 ballësh.

Aktualisht mendohet se më shumë se 2,100 persona kanë humbur jetën, me ekipet e shpëtimit që po vazhdojnë të kërkojnë për të tjera njerëz nën rrënoja, me shpresën që të gjejnë “jetë” poshtë blloqeve të betonit.

Këtij tërmeti nuk i ka shpëtuar as bota e sportit, me portierin e skuadrës së Yeni Malatyaspor, Ahmet Eyup Turkaslan, i cili është gjendur i pajetë nën rrënojat e pallatit ku jetonte.

Rritje e frikshme e kërkesave për kompensim të dëmeve të lehta

Të tjera