Lajme

Policia shqipton afro 400 gjoba për mosrespektim të masave antiCOVID

Autori: Gazeta inFokus 09:10 | 10 October 2021

Policia e Kosova ka vazhduar me inspektimin e respektimin e masave antiCOVID-19.

Gjatë 24 orëve të fundit, Policia ka shqiptuar 393 tiketa në bazë të ligjit antiCOVID.

Po ashtu, policia ka shqiptuar 986 gjoba për mosrespektim të rregullave të trafikut.

Ndërsa në 24 orët e fundit kanë ndodhur 34 aksidente me dëme materiale dhe 21 aksidente më të lënduar.

 

 

 

Të tjera