Lajme

Polica jep detaje për aksidentin e rëndë në autostradën ‘Ibrahim Rugova’

Autori: Gazeta inFokus 22:32 | 17 January 2022

Gazeta InFokus pak më parë raportoi për një aksident të rëndë në autostradën ‘Ibrahim Rugova’.

rel="nofollow"

Në këtë aksident një veturë është përplasur me dhjetëra derra, të cilët kishin dalë në rrugë, shkruan Gazeta inFokus.

Kështu ka bërë të ditur për inFokus zëdhënësi i Policisë së Kosovës, Baki Kelani.

Ai ka thënë se nga ky aksident lëndime trupore ka marrë shoferi i veturës, por gjendja e tij është stabile, kurse për largimin e derrave nga rruga është përkujdesur shoqata e gjuhëtareve.

“Nga informacionet që kemi nga terreni, ju njoftojmë se rreth orës 19:40 në autostradën ,,Ibrahim Rugova” km-39 në Duhel një veturë me targa vendore ka goditur një tufë derrash të egër. Njësia e hetimeve dhe patrullat policore kanë dalur në vendngjarje dhe kanë siguruar lëvizjen e automjeteve në autostradë. Në vendngjarje kanë dalë edhe njësitë relevante për mirëmbajtje të rrugës. Ne lidhje me rastin në vendngjarje kanë ardhur edhe shoqata e gjuetarëve të cilët i kanë tërhequr derrat e egër. Vozitësi i veturës ka marrë lëndime trupore si dhe sipas informacioneve qe kemi deri tash gjendja e tij është stabile. Rreth orës 21:30 rruga është hapur plotësisht për qarkullim”, deklaroi Kelani./Gazeta inFokus/

Të tjera

rel="nofollow"