Sport

Pas ndeshjes me Greqinë, Kosova humb njëri ndër lojtarët kryesor për ndeshjet e nëntorit

Autori: Gazeta inFokus 23:48 | 14 October 2020

Kosova sonte zhvilloj takimin e fundit për muajin tetor në kuadër të Ligës së Kombeve, shkruan Gazeta inFokus.

Pas tri ndeshjeve të njëpasnjëshme, kundër Maqedonisë Veriore, Sllovenisë dhe sonte kundër Greqisë, me të cilën barazoj 0-0, ‘Dardanët’ kanë humbur Benjamin Kolollin për sfidat e muajit nëntor.

Kololli është ndëshkuar me karton të kuq pas përfundimit të duelit me grekët, pas një reagimi aspak sportiv ndaj gjyqtarit të takimit.

28 vjeçari pas këtij ndëshkimi do të mungoj në ndeshjet e muajit nëntor që Kosova do të luaj kundër Sllovenisë dhe Moldavisë./Gazeta inFokus/

Të tjera