Lajme

Paralajmërohet protestë nga qytetarët të premten dhe të shtunën kundër rritjes së çmimit për regjistrimin e veturave

Autori: Gazeta inFokus 09:56 | 21 November 2019

Vendimin e Bankës Qendrore të Kosovës për rritjen e çmimeve 26% për regjistrimin e veturave nuk e kanë pëlqyer qytetarët.

Në disa faqe në facebook po bëhen organizime për protesta për të premten dhe të shtunën.

Njëra nga faqet “Marakli t’kerreve” u ka bërë ftesë publike për protestë të gjithë qytetarëve organizatave dhe mediave pasiqe sipas tyre ky vendim prek në xhepat e qytetarit dhe duhet të protestohet deri sa të arrihen synimet.

Kjo faqe ka mbi 73 mijë ndjekës.

Ndërsa faqja tjetër është “Speedomaniaks” e cila ka paralajmëruar protestë për të shtunën./Gazeta inFokus/

Të tjera