Lajme

Papunësia në eurozonë mbetet stabile

Autori: Gazeta inFokus 12:50 | 02 May 2017

Papunësia në eurozonë ka mbetur stabile në mars, pasi që blloku mbajti kursin e fuqishëm të punësimit pavarësisht tronditjeve politike për shkak të Brexit dhe zgjedhjeve të rrezikut të lartë në Francë, tregojnë të dhënat e Agjencisë evropiane për statistika Eurostat.

Shkalla e papunësisë në 19 vendet e eurozonës ka qëndruar në muajin e tretë në 9,5 për qind, edhe pse në Itali është shënuar rritje e papunësisë, raporton agjencia AFP.

Çfarë është transplantimi i flokëve?

Të tjera