Sport

“Nuk ju toleroj më”, Ten Hag nuk e “ngop” as fitorja 0-3

Autori: Gazeta inFokus 12:22 | 26 January 2023

Manchester United fitoi 0-3 gjysmëfinalen e parë të EFL Cup përballë Nottingham Forest, rezultat që afron skuadrën e Eric ten Hag me finalen e madhe.

Pavarësisht suksesit të pastër trajneri holandez nuk kalon në eufori. Në prononcimin e dhënë pas ndeshjes, Ten Hag theksoi se pret më shumë nga skuadra.

“Jam i kënaqur me atë që bëmë gjatë 90 minutave. Ishte një moment kur rrezikuam shumë, dhe pikërisht në këtë aspekt duhet të përmirësohemi.

Por në përgjithësi e kontrolluam mirë ndeshjen. Ama, e përsëris që disa gjëra nuk duhet të ndodhin më gjatë ndeshjeve tona.

Etiketa:
Përtej ZBRITJEVE në Viva Fresh Store!

Të tjera