Sport

Nuk dorëzohen rusët, kthehen në lojë dhe i’a vështirësojnë punët danezëve  

Autori: Gazeta inFokus 22:32 | 21 June 2021

Rusia dhe Danimarka po luajnë momentalisht duelin e fundit në Grupin B, në kuadër të Kampionatit Evropian ‘Euro 2020’, shkruan Gazeta inFokus.

Në takimin që po zhvillohet në ‘Parken Stadium’ në Kopenhagë, kombëtarja e Rusisë e ka ngushtuar rezultatin 1-2.

Golin për rusët e ka realizuar Artem Dzyuba në minutën e 70’ të ndeshjes./Gazeta inFokus/

Të tjera