Notat e futbollistëve: Atalanta 0-1 Real Madrid

Autori: Gazeta inFokus 23:41 | 24 February 2021

Real Madridi e ka mposhtur në udhëtim Atalantan me rezultat minimal 0-1, në duelin e parë të vlefshëm për 1/8 e finales në Ligën e Kampionëve, shkruan Gazeta inFokus.

Golin e vetëm për madrilenët e shënoi mbrojtësi francez, Ferland Mendy, në minutën e 86’.

Pas përfundimit të takimit janë publikuar edhe notat e futbollistëve, të cilët patën minuta në këtë sfidë.

Lojtari më i mirë i ndeshjes është shpallur mesfushori i Real Madridit, Toni Kroos, i cili mori notën (7.6), kurse dështimi i këtij ballafaqimi ishte mesfushori i Atalantas, Remo Fleurel, i cili u vlerësua me notën (5.1), pasi u ndeshka me karton të kuq në minutën e 17’.

Më poshtë keni notat e të gjithë lojtarëve që u paraqitën në këtë përballje./Gazeta inFokus/