Fun & Video

“Njëbrirëshi i detit” filmohet për herë të parë teksa kap gjahun (Video)

Autori: Gazeta inFokus 10:37 | 17 May 2017

I quajtur edhe ‘Njëbrirëshi i detit’ balena e vogël e Arktikut mbetet një nga kafshët më tërheqëse dhe të vështira për tu studiuar nga shkencëtarët

Një filmim i ri i shpërndarë nga WWF Canada është realizuar falë një droni të drejtuar nga Adam Ravetch.

Ai me këto pamje na ka dhënë mundësinë, që për herë të parë, të zbulojmë më mirë përdorimin e dhëmbit të tij të gjatë si një ‘bri’, si dhe mënyrën si ai e përdor për të goditur gjahun përpara se ta konsumojë.

Marsi sjellë Magjinë në ETC

Të tjera