Sport

Nisin negociatat Bayern-Real, synohet shkëmbimi Davies-Mendy

Autori: Gazeta inFokus 11:20 | 22 April 2024

Merkato e verës pritet të jetë shumë e nxehtë në “aksin” Gjermani-Spanjë.

Bayern Munich dhe Real Madrid po planifikojnë të bëjnë një shkëmbim sa i përket repartit të mbrojtjes.

Sipas raportimeve të medieve franceze me kontratën që i skadon në 2025-ën, Alphonso Davies dëshiron që të largohet që këtë verë nga bavarezët për t’u bashkuar me ekipin e “Los Blancos”.

-Advertisement-

Në një situatë të tillë Bayern po punon që me largimin e Davies të marrë një lojtar të Real-it dhe dy klubet po punojnë për shkëmbimin me Mendy.

Subscribe në YouTube: GAZETA INFOKUSI
Etiketa:
Kryetari Përparim Rama pjesë e ‘Mayor’s Talk’

Të tjera