Sport

Nipi i Adem Jasharit ftohet nga Kosova U17

Autori: Gazeta inFokus 13:25 | 07 April 2021

Kombëtarja e Kosovës në kategorinë U17 ka publikuar listën e futbollistëve të ftuar për dy ndeshje, shkruan Gazeta inFokus.

Trajneri, Arsim Abazi, ka ftuar në këtë grumbullim nipin e Adem Jasharit, Igballi, i cili për herë të parë është ftuar.

‘Dardanët’ e rinj do të luaj dy ndeshje miqësore kundër Bullgarisë U17.

Këto dy ndeshje do të luhen me 14 dhe 16 prill, derisa lista e futbollistëve është bazuar kryesisht me lojtarë nga klubet vendore.

Me poshtë gjeni listën e lojtarëve të ftuar nga përzgjedhësi Abazi./Gazeta inFokus/

Të tjera