Lajme

Nga këto komuna janë rastet e reja me COVID-19

Autori: Gazeta inFokus 15:10 | 10 April 2021

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës ka bërë publike rastet e reja me COVID-19, ku gjatë 24 orëve të fundit janë raportuar 9 raste të vdekjes dhe 571 persona kanë rezultuar pozitivë .

Prishtina është komuna me më së shumti raste ku kanë rezultuar 195 raste pozitive brenda 24 orëve. Pas kryeqytetit është Ferizaj 60 raste, Gjilani 51 raste, shkruan Gazeta inFokus.

“Gjatë 24 orëve të fundit, janë shëruar 727 pacientë derisa numri i përgjithshëm i të shëruarve deri më sot është gjithsej 81.561 raste, kurse numri i rasteve aktive është 13.930.

Rastet pozitive janë nga komunat: Prishtinë 195 raste, Ferizaj 60 raste, Gjilan 51 raste, Gjakovë 37 raste, Pejë 30 raste, Mitrovicë 29 raste, Fushë-Kosovë 22 raste, Podujevë 21 raste, Lipjan 19 raste, Viti 16 raste, Obiliq 14 raste, Vushtrri 12 raste, Prizren 11 raste, Skenderaj 11 raste, Deçan 7 raste, Drenas 7 raste, Klinë 5 raste, Malishevë 5 raste, Suharekë 5 raste, Kamenicë 4 raste, Rahovec 3 raste, Istog 2 raste, Kaçanik 2 raste, Shtërpcë 2 raste dhe Shtime 1 rast”, thuhet në njoftimin e IKSHPK-së. /Gazeta inFokus/

Të tjera