Lajme

Në Kuvend kërkohet heqja e orës policore

Autori: Gazeta inFokus 10:35 | 26 April 2021

Deputeti i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Bekë Berisha në seancën e Kuvendit ka kërkuar që të largohet ora policore, shkruan Gazeta infokus.

Berisha ka thënë se ora policore është logjikë e kontrollit dhe jo e mbrojtjes publike.

“Ora policore është logjikë e kontrollit jo mbrojtjes publike. Largone orën policore dhe lirojeni qarkullimin e lirë”, ka thënë Berisha.

Ndryshe seanca e Kuvendit ka filluar në orën 10:00 ku do të diskutohet për situatën epidemiologjike në vend./Gazeta Infokus/

 

Të tjera