Lajme

Në Kosovë mblidhen ndihma për Turqinë

Autori: Gazeta inFokus 08:09 | 10 February 2023

Qindra qytetarë të Kosovës i janë përgjigjur ftesës së një organizate turke në Prishtinë për të dërguar ndihma për banorët e vendbanimeve të prekura nga tërmetet në Turqi.

Ndihmat e para, përfshirë rroba, batanije dhe të holla, tashmë kanë mbërritur në Turqi.

Teksa aksioni po vazhdon, Kosova po ndihmon edhe në zonat e tërmetit, ku Forca e Sigurisë së Kosovës ka shpëtuar një vajzë dyvjeçare dhe nënën e saj nga rrënojat.

-Advertisement-



Anëtarësohu në grupin e Infokus në Viber: GAZETA INFOKUS – VIBER – ANTARËSOHU

Dhe në grupin e Infokus në Facebook: GAZETA INFOKUS – FACEBOOK – ANTARËSOHU

BKT Kosova, Sponsor krenar i Komitetit Olimpik të Kosovës, uron përzgjedhjen e Republikës së Kosovës si nikoqire e Lojërave Olimpike…

Të tjera