Sport

Ndërpritet finalja, godi*tet portieri Enea Koliqi

Autori: Gazeta inFokus 16:26 | 22 May 2024

Finalja e Kupës së Kosovës mes Ballkanit e Prishtinës është ndërprerë për disa minuta, kjo për faktin se tifozët prishtinas “Plisat” kanë goditur me gjësende portierin e Ballkanit, Enea Koliqi.

“Plisat” kanë goditur portierin e Ballkanit, çfarë ka shtyrë deri në ndërprerjen e takimit.

Gjyqtari Genc Nuza është duke pritur të marrë një vendim lidhur me vazhdimin e ndeshjes.

-Advertisement-

Në rastin më të keq, tifo-grupi prishtinas do të duhet të largohet nga stadiumi dhe ndeshja do të vazhdoj në mënyrë të rregullt.

Spikeri i stadiumit ia ka tërhequr vërejtjen disa herë tifozëve, mirëpo ata kanë vazhduar me hedhjen e mjeteve piroteknike në fushë.

Pjesa e parë e takimit u mbyll me epërsinë e Ballkanit me rezultat 1:0.

Subscribe në YouTube: GAZETA INFOKUSI
Comodita po tërheq klientë seriozë në Panarin IMM, në Këln të Gjermanisë

Të tjera