Sport

Mbahet turniri memorial në futboll për nder të dr.Gjon Gjidoda në Klinë

Autori: Gazeta inFokus 21:40 | 26 January 2023

Sonte në palestrën “ADEM JASHARI” në Klinë është mbajtur turniri memorial ndaj dr Gjon Gjidoda që tashmë është bërë tradicional, shkruan Gazeta Infokus.

Në këtë turnir morën pjesë, Qendra Klinike dhe Universitare e Kosovës (QKUK), në Prishtinë, Kusha katolike në Kosovë, Bashkësia Islame në Klinë dhe QKMF “Nënë Tereza”, në Klinë.

Fitues i këtij turniri memorial në futboll u fitua nga Qendra e Klinikës Mjekësore Familjare në Klinë.

Ndryshe ky nuk është turniri i vetëm që është mbajtur në nder të dr.Gjon Gjidoda./Gazeta Infokus/

Më poshtë gjeni pamje nga turniri:

Agon Gashi në mesin e 100 Liderëve të Rinj Global: Përzgjedhet në gjeneratën e vitit 2023 nga Forumin Ekonomik Botëror…

Të tjera