Sport

Manchester United do të dhuroj 5000 vakte ushqim për fëmijët në shkolla

Autori: Gazeta inFokus 14:34 | 26 October 2020

Gjigandi anglez, Manchester United, o të dhurojnë 5000 vakte ushqim për fëmijët në shkollat partnere dhe familjet në nevojë, shkruan Gazeta inFokus.

Vaktet do të përgatiten në ‘Old Trafford’ dhe do të dërgohen në gjitha shkollat që janë në partneritet me United.

“Nuk do të zgjidh problemin në nivel lokal, por do të bëj një ndryshim të rëndesësishëm në jetën e qindra familjeve në Manchester”, u shpreh klubi.

Sky Sports raporton që ky vendim ka ardhur pas propozimit të futbollistit, Marcus Rashford, i cili se fundmi ka fituar çmimin MBE (Member of the Order of the British Empire), për ndihmën e dhënë tek fëmijët e varfër.

Rashford u ka propozuar t’u dërgohet vakti të gjithë atyre që janë në kredi universale deri në pushim të Krishtlindjeve./Gazeta inFokus/

 

Të tjera