Sport

Luan Krasniqi zgjedh fituesin e duelit Joshua – Klitschko (FOTO)

Autori: Gazeta inFokus 15:39 | 29 April 2017
Luan Krasniqi ka parashikuar duelin mes Anthony Joshua e Wladimir Klitschko.

Luan Krasniqi beson se Anthony Joshua dhe Wladimir Klitschko kanë shanse të barabarta për të fituar në ballafaqimin e tyre në Wembley.

Por, ai parasheh se secili prej tyre ka një fazë të meçit që i përshtatet më shumë.

“Joshua është më i rrezikshëm në raundet e para, aty edhe mund të fitojë”, deklaroi Krasniqi, përcjell “lajmi.net”.

“Por, nëse dueli shkon deri në fund, Klitschko do t’i ketë shanset e tij”, theksoi ai.

 

Ajka e ajkave e super javës sportive në Artmotion me El Clasico

Të tjera