Fun & Video

Librat që lexonte Bin Laden

Autori: Gazeta inFokus 11:23 | 12 March 2018

Një pjesëz e dokumentacionit të sekuestruar nga forcat speciale amerikane në operacionin e famshëm të majit të 2011, që vrau Bin Ladenin, janë deklasifikuar.

Risia më e madhe e publikimit të tyre është ajo që tregon se çfarë librash lexonte terroristi më i kërkuar ndonjëherë nga Shtetet e Bashkuara.

Pra, ç’po lexonte Bin Laden?

-Advertisement-

“America’s Quest for Global Dominance”, një libër klasik i Noam Chomsky-t mbi dominimin global të Shteteve të Bashkuara.

“Rogue State: A Guide to the World’s Only Superpower”, një libër i William Blum, që trajton nga kendvështrimi “i majtë” aventurat ushtarake të Shteteve të Bashkuara.

“The Best Enemy Money Can Buy”, një libër i Antony C.Sutton, që tregon historikun e mbështetjes financiare nga Shtetet e Bashkuara për Stalinin.

…dhe si surprizë, Bin Laden ishte duke lexuar edhe një manual të së drejtës

Subscribe në YouTube: GAZETA INFOKUSI
Comodita në Gjermani shpalos koleksionin e produkteve të reja në panairin Heimtextil në Frankfurt

Të tjera