Lajme

Ky është rekomandimi që i është dërguar Kuvendit për FSK-në

Autori: Gazeta inFokus 10:13 | 28 September 2021

Komisioni parlamentar për Çështje të Sigurisë dhe të Mbrojtjes ka i ka rekomanduar Kuvendit miratimin në parim të Projektligjit për dërgimin e Forcës së Sigurisë së Kosovës jashtë vendit.

Po ashtu, Komisioni ka miratuar nismën legjislative për hartimin e projektligjit për komisionarin parlamentar për FSK-në.

Ky komisioni ka miratuar edhe grupet përgjegjëse për këtë fushë, me anëtarët Shqipe Mehmeti Selimi, Erxhan Galushi, Anton Quni, Enver Dugolli.

Ndërsa ka mbetur që të caktohet edhe një përfaqësues nga PDK-ja.

Të tjera