Lajme

Kuvendi i Kosovës sot mban dy seanca

Autori: Gazeta inFokus 07:20 | 14 July 2022

Kuvendi i Kosovës sot parashihet t’i mbajë dy seanca plenare.

Seanca e parë nis nga ora 10 dhe është vazhdim i seancave të mbajtura më 16, 22, 23 qershor, 1 dhe 6 korrik 2022.

Në rend të ditës është edhe votimi në lexim të dytë i Projektligjit për Deklarimin Prejardhjen dhe Kontrollin e Pasurisë dhe të Dhuratave.

Derisa seanca e dytë plenare nis nga ora 11:00.

Të tjera