Lajme

Kosovarja e ngujuar në Itali reagon ndaj Ambasadës: A nuk mësuat nga rastet që ndodhën, nuk duroj më

Autori: Gazeta inFokus 16:23 | 20 May 2020

Erza Kusari, nga Komuna e Mitrovicës ka mbetur që disa muaj e ngujuar në Itali.

Ajo po thotë se nuk ka marrë ndonjë përgjigje nga Ambasada e Kosovës se kur mund të kthehet në vend.

22-vjeçari tregon se ka mbetur e vetme në Itali dhe në gjendje të rënduar financiare, emocionale dhe shëndetësore.

Kusari thekson se dje ka provuar të marrë përgjigje por ishte e kotë.

“Në thirrjen e djeshme, e funda për mua drejtuar këtij institucioni, personi i cili mu përgjigj kishte një ton cinik.

Përgjigjej me zorr, duke përdorur edhe shprehje si: “ku po e din ti se ka fluturime?”.

Shkrimi i plotë:

Të tjera