Sport

Kosova nuk ka të ndalur, shënon golin e katërt ndaj Qipros

Autori: Gazeta inFokus 22:01 | 27 September 2022

Pak minuta pas golit të tretë, Kombëtarja e Kosovës, ka shënuar edhe golin e katërt për sonte, shkruan Gazeta Infokus.

Realizues i golit të katërt në ndeshjen Kosovë – Qipro, ishte Vedat Muriqi në minutën e 52 të ndeshjes.

Kosova në këtë ndeshje ka treguar lojë tejet spektakolare dhe profesionale, duke treguar kështu se është e përgatitur dhe mirëorganizuar./Gazeta Infokus/

Të tjera