Lajme

Konjufca voton: Në fund secili ta pranojë rezultatin

Autori: Gazeta inFokus 13:24 | 14 November 2021

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Glauk Konjufca, ka votuar, shkruan Gazeta Infokus.

Pas votimit, Konjufca tha se sot është vendimi për t’i zgjedhur kryetarët e komunave, ndërkaq ai shtoi se duhet të dalin sa më shumë qytetarë për të votuar.

“Sa më shumë qytetarë është e rëndësishme që të dalin në zgjedhje”, tha Konjufca.

Ai tha se në fund secili duhet ta pranojë rezultatin.

“Urojmë që procesi zgjedhor të shkojë sa më mirë dhe në fund secili ta pranojë rezultatin”, tha kryeparlamentari./Gazeta Infokus/

Të tjera