Sport

Keylor Navas vjen me një kërkesë speciale në lidhje me çmimin ‘Topi i Artë’

Autori: Gazeta inFokus 20:52 | 11 October 2021

Portieri i skuadrës së PSG-së, Keylor Navas, ka bërë një kërkesë të veçantë në lidhje me çmimin ‘Topi i Artë’, shkruan Gazeta inFokus.

Navas ka kërkuar që të ndahet një ‘Top i Artë’ i veçantë për portierët, pasi deri me tani asnjë gardian nuk ka arritur ta fitoj ‘Topin e Artë’.

Ky çmim special duhet të bëhet, pasi sipas tij njerëzve ju interesojnë golat dhe asistimet dhe nuk ju interesojnë pritjet e portierëve.

“Unë mendoj që për portierët duhet të bëhet një ‘Top i Artë’ i veçantë për dallim nga portierët tjerë. Në këtë pikë portierët nuk kanë mund ta fitojnë këtë çmim, pasi njerëzve ju interesojnë golat dhe asistimet, atyre nuk ju interesojnë pritjet tona”, ka thënë Navas./Gazeta inFokus/

Të tjera