Sport

Kevin De Bruyne realizon gol të pabesueshëm ndaj PSG-së

Autori: Gazeta inFokus 22:27 | 28 April 2021

PSG dhe Manchester City po luajnë momentalisht gjysmëfinalen e parë në kuadër të Ligës së Kampionëve, shkruan Gazeta inFokus.

Në takimin që po zhvillohet në stadiumin ‘Parc des Princes’, skuadra e Manchester Cityt e ka barazuar rezultatin 1-1 në minutën e 64’.

Golin për mysafirët e ka realizuar mesfushori belg Kevin De Bruyne.

Kevin De Bruyne shënoi nga largësia pas një gabimit të dobët portierit parisien./Gazeta inFokus/

Të tjera