Fun & Video

I dhuron veshkën shefes, gruaja pushohet nga puna pasi nuk u shërua shpejt

Autori: Gazeta inFokus 10:22 | 19 December 2023

Debbie Stevens, një grua 47-vjeçare, nga Long Island, pretendon se u pushua nga puna në “Atlantic Automotive Group” pasi i dhuroi një veshkë shefes së saj, Jackie Brucia.

Stevens paraqiti një ankesë në “Komisionin e të Drejtave të Njeriut të Shtetit” në New York, duke pretenduar se ajo ishte keqtrajtuar dhe pushuar nga puna pasi pronarja mori atë që donte.

Stevens, e punësuar si asistente nga Brucia në vitin 2009, i dhuroi veshkën e saj një të huaji për të ndihmuar Brucia të ngjitej në listën e dhuruesve të organeve. Pas dhurimit Stevens iu nënshtrua një operacioni tjetër në gusht 2011.

-Advertisement-

Pas kthimit të saj në punë, ajo pretendoi keqtrajtim, duke përfshirë bërtitjen dhe uljen në detyrë.

Stevens u konsultua me një psikiatër dhe pasi avokatët e saj i dërguan një letër “Atlantic Automotive Group”, ajo u pushua nga puna brenda një jave.

Subscribe në YouTube: GAZETA INFOKUSI

Të tjera