Sport

Huqja e vitit, futbollisti i Bayernit nuk shënon dot nga kjo pozitë

Autori: Gazeta inFokus 20:39 | 24 July 2021

Futbollisti i Bayern Munchen-it, Joshua Zirkzee e ka humbur një rast krejt ideal për të bërë gol.

Mirëpo Zirkzee, ndonëse shumë bukur e kalon portierin, i gjendur i vetëm dhe veç dy metra larg portës së zbrazët, nuk ka arritur ta shpie topin në rrjetë.Kjo pasi që mbrojtësi kundërshtar ka reguar më shpejtë teksa Zirkzee u tregua i ngadalshëm e i ngathët.

Gafa e tij erdhi në miqësoren midis bavarezëve dhe Ajaksit që u krye 2:2.

Të tjera