Lajme

Hisen Berisha i bën thirrje protestuesve: Mos dëmtoni policinë as asgjë tjetër

Autori: Gazeta inFokus 11:19 | 06 June 2022

Ish komandanti i UÇK-së dhe deputeti i Kuvendit të Kosovës, Hisen Berisha, që aktualisht është pjesë e protestës së organizuar nga OVL-UÇK-ja, ka bërë thirrje që protestuesit të mos lëndojnë policinë.

Ai u ka bërë thirrje protestuesve që të mos bëjnë asgjë, dhe të jetë protestë paqësore, duke theksuar që nuk duhet të lëndohet askush dhe të mos prishet asgjë.

“Mos i dëmtoni policinë, mos i dëmtoni objektet institucionet, as mos prekni asgjë, kjo është protestë paqësor , ne protestojmë për ju jemi zëri juaj” ka thënë Berisha./Gazeta Infokus/.

Të tjera