Sport

Hera e fundit që Klitschko humbi me nokaut ishte 11 vite më parë (Foto/Video)

Autori: Gazeta inFokus 12:32 | 01 May 2017

Wladimir Klitschko humbi nga Anthony Joshua dhe kështu britaniku fitoi tre  titujt IBO, IBF dhe WBA në kategorinë e peshave të rënda.

27-vjeçari e rrëzoi dy herë në tokë legjendën ukrainase dhe kështu e detyroi gjyqtarin që të ndal meçin para se nokdaunit të tretë në rundin e 11.

Wladimir Klitschko duke grushtuar Lamon Brewster gjatë luftës për titullin WBO më 10 prill 2004 në Mandalay Bay Resort and Casino në Las Vegas, Nevada. Foto: Getty Images

Hera e fundit që Klitschko ka humbur me nokaut ishte prilli i viti 2004 ndaj Lamon Brewster.

Në atë kohë Wladimir humbi nga boksieri amerikan në rundin e pestë, pasi mori disa goditje të forta të njëpasnjëshme.

Wladimir Klitschko pasi u nokautua. Foto: Getty Images

Në atë kohë Klitschko ishte boksieri numër një në ranglistën e përgjithshme, kurse Brewster i dyti. /Telegrafi/

Artmotion platforma më e pasur sportive në shqiptari

Të tjera