Sport

Granit Xhaka përjashtohet nga loja me karton të kuq pas kësaj ndërhyrje të ashpër në Diogo Jotan

Autori: Gazeta inFokus 21:15 | 13 January 2022

Liverpooli dhe Arsenali po luajnë momentalisht duelin e parë në kuadër të gjysmëfinales në Carabao Cup, shkruan Gazeta inFokus.

Në takimin që po zhvillohet në stadiumin ‘Anfield’, skuadra e Arsenalit ka mbetur me 10-të lojtarë në fushë.

Kjo pasi futbollisti me prejardhje nga Kosova, Granit Xhaka, është përjashtuar nga loja direkt me karton të kuq.

Xhaka u ndëshkuar me karton të kuq pasi bëri një ndërhyrje të pamenduar si lojtar i fundit ndaj Diogo Jotas.

Më poshtë keni momentin kur Xhaka ndërhynë në Jotan dhe ndëshkohet direkt me karton të kuq./Gazeta inFokus/

VIDEO

Të tjera