Sport

Gjithçka gati për derbin Ballkani-Gjilani, formacionet zyrtare

Autori: Gazeta inFokus 14:31 | 01 April 2023

Pas ndeshjeve të kombëtareve, këtë fundjavë rikthehet Superliga e Kosovës në futboll me xhiron e 27-të të saj.

Takimi kryesor i javës zhvillohet të shtunën mes Ballkanit e Gjilanit. Suharekasit janë në formë shumë të dobët xhirot e fundit.

Në pesë sfidat e fundit kanë katër barazime e një humbje.

Edhe përkundër formës së dobët, kampionët janë vetëm një pikë larg vendit të parë.

Kundërshtari i tij, Gjilani me formë qëndron pak më mirë, kanë dy fitore, dy barazime e një humbje. Gjilanasit janë në pozitën e tretë me 40 pikë.

Të dyja ekipet tashmë i kanë publikuar formacionet zyrtare:

Mund të jetë një imazh i 1 person dhe teksti
Mund të jetë një imazh i 1 person dhe teksti që thotë "SUPERLIGA KA BALLKANI STARTINGX yKo 1. ΕΝΕΑ KOLIÇI 3. ARMEND HALILI 4. GRANIT JASHARI .OLTION BILALLI 9. MEVLAN ZEKA 10. ARBNOR RAMADANI 11. ELTON CALE 22. PERPARIM ISLAMI 23. BESAR MUSOLLI 33. ARBER PREKAZI 77. BATON ZABERGJA SH.P.K. SUBS: 30. ARIDONBLLACA 12. ERLIS XHEMAJLI 8.REDON ISMAILI 6. BLEND EDISON KQIKU, 20.ARST27SHENKELMEND SHEND 20 ARENS MATELI"

Intervistë me Prof. Dr. Vasil Iliev – Prolapsi i organeve gjenitale tek gratë

Të tjera