Sport

Gazetari Arlind Sadiku përjashtohet nga UEFA pasi bëri shqiponjën para tifozëve serbë

Autori: Gazeta inFokus 12:57 | 19 June 2024

Gazetari i sportit Arlind Sadiku është përjashtuar nga UEFA dhe i është hequr akreditimi për kampionatin evropian.

Kjo po raportohet se ka ndodhur pasi që Sadiku ditë më parë e kishte bërë shqiponjën para tifozëve serbë, në ndeshjen Serbi – Angli.

Në një paraqitje televizive menjëherë pas këtij veprimi, Sadiku kishte thënë se e bëri shqiponjën për shkak të ofendimeve të vazhdueshmë kundër Kosovës të cilat i bënin tifozët serbë.

-Advertisement-

Përjashtimi i tij ka ndodhur pas një ankese të Serbisë.

Subscribe në YouTube: GAZETA INFOKUSI
Diplomon gjenerata e dytë e studentëve UNIK të UNI-të me diploma të fuqizuara nga Arizona State University

Të tjera