Sport

Formacionet zyrtare: Shqipëri – Poloni, ky është vendimi për Armando Brojan

Autori: Gazeta inFokus 19:31 | 12 October 2021

Shqipëria e luan sonte ndeshjen më të rëndësishme në kualifikimet për Kampionatin Botëror ‘Katar 2022’, shkruan Gazeta inFokus.

‘Kuqezinjtë’ do të përballen me rivalin direkt për pozitën e dytë që dërgon në fazën e Play-Offit.

Ballafaqimi mes shqiptarëve dhe polakëve nisë nga ora 20:45 dhe zhvillohet në stadiumin ‘Air Albania’ në Tiranë.

Tashmë gjithçka është gati për këtë takim dhe të dy trajnerët i kanë publikuar edhe formacionet zyrtare.

Sulmuesi në top formë i Shqipërisë, Armando Broja, gjendet në bankë rezervë dhe pritet të inkuadrohet në pjesën e dytë.

Më poshtë keni 11-shet startuese të këtij dueli, i cili pritet të jetë mjaftë interesant.

Shqipëria: Berisha, Hysaj, Ismajli, Kumbulla, Veseli, Bare, Ramadani, Trashi, Uzuni, Manaj, Roshi.

Polonia: Szczesny, Dawidowicz, Bednarek, Glik, Puchacz, Jozwiak, Krychowiak, Moder, Zielenski, Buksa, Lewandowski./Gazeta inFokus/

Të tjera