Sport

Formacionet zyrtare: Kroacia – Skocia

Autori: Gazeta inFokus 20:08 | 22 June 2021

Kroacia dhe Skocia takohen sonte në duelin e fundit të Grupit D, në kuadër të Kampionatit Evropian të futbollit ‘Euro 2020’, shkruan Gazeta inFokus.

Ky duel nisë nga ora 21:00 dhe zhvillohet në stadiumin ‘Hampden Park’ në Glasgow.

Kroatët futen në këtë ndeshje vetëm për fitore, pasi në të kundërtën përshëndeten nga ky Kampionat Evropian, kurse edhe skocezët hynë vetëm për tri pikë, pasi humbja i dërgon në shtëpi.

Tashmë gjithçka është gati për këtë ballafaqim dhe të dy taborët i kanë publikuar edhe formacionet zyrtare.

Më poshtë keni 11-shet startuese të kësaj përballje./Gazeta inFokus/

Të tjera