Sport

Florian Marku këndon dhe motivohet me këngë patriotike para meçit me Luisttosin

Autori: Gazeta inFokus 23:17 | 20 November 2021

Florian Marku po bëhet gati për ta mbrojtur titullin në IBF në peshat gjysmë të mesme, shkruan Gazeta inFokus.

Boksieri shqiptar do të përballet me Jorick Luisttos, në meçin që do të zhvillohet në Wembley në “SSE Arena” dhe që pritet të filloj pas pas.

Faqja në Instagram ‘Sjamboxing’, ka publikuar pamje nga dhoma e zhveshjes së Markut, ku nuk mungojnë këngët patriotike.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by S-JAM Boxing (@sjamboxing)

Ai ka lëshuar këngën e tij të zakonshme: “Për Preshevën gjithë me ra”, ku edhe ka kënduar.

Kjo është kënduar nga ushtarët e UÇPMB-së gjatë luftës në këtë rajon të banuar me shqiptarë./Gazeta inFokus/

Të tjera