Sport

Flamuri i Kosovës valëvitet afër atij të Spanjës në stadiumin ‘La Courtuja’ të Sevillas

Autori: Gazeta inFokus 19:04 | 30 March 2021

Kombëtarja e Kosovës nesër do të ballafaqohet me Spanjën, në kuadër të kualifikimeve për Kampionatin Botëror ‘Katar 2022’, shkruan Gazeta inFokus.

‘Dardanët’ tashmë kanë kryer edhe stërvitjen e fundit para këtij dueli në stadiumin ‘La Courtuja’ në Sevilla, aty ku do zhvillohet takimi.

Flamuri i Kosovës është vendosur në stadium, edhe pse Spanja kishte refuzuar një gjë të tillë.

Me poshtë gjeni flamurin e kombëtares së Kosovës të vendosur përkrahë atij të FIFA-s, UEFA-s dhe Spanjës./Gazeta inFokus/

Të tjera