Lajme

Fillon protesta për shkarkimin e Ardian Kastratit

Autori: Gazeta inFokus 11:14 | 05 April 2021

Aktivistë të shoqërisë civile po protestojnë në oborrin e e rektoratit të UP’së duke e kërkuar përjashtimin e Ardian Kastratit i cili në këtë universitet është profesor.

Ndërkohë, shkarkimi i Kastratit po kërkohet edhe me anë të dy peticioneve online, shkruan Gazeta Infokus.

Një status në Facebook rreth një gruaje mbipeshë nga ana e deputetit dhe profesorit universitar Ardian Kastrati ka ngjallur reagime të shumta./Gazeta Infokus/

 

Të tjera