Sport

Fenerbahce 2-0 Basaksehir, kjo është nota e Vedat Muriqit

Autori: Gazeta inFokus 20:47 | 25 January 2020

Fenerbahce e ka fituar derbin e javës në Superligën e Turqisë ndaj Basasksehir me rezultat 2-0, shkruan Gazeta inFokus.

Golat për Fenerbahcen i shënuan Max Kurze dhe Vedat Muriqi.

Menjëherë pas ndeshjes janë bërë edhe vlerësimet e futbollistëve.

Vedat Muriqi u shpallë lojtari më i mirë i takimit.

Kosovari u vlerësua me notën (8.2)./Gazeta inFokus/

Të tjera