Sport

Falcao si ‘ujk i vjetër’, trullos Piquen dhe mposhtë mjeshtërisht Ter Stegenin

Autori: Gazeta inFokus 19:41 | 27 October 2021

Rayo Vallecano dhe Barcelona po luajnë aktualisht në kuadër të xhiros së 11-të në elitën e futbollit spanjoll, shkruan Gazeta inFokus.

Në takimin që po zhvillohet në stadiumin ‘Campo de Futbol de Vallecas’, skuadra e Rayo Vallecanos ka kaluar në avantazh në minutën e 13’.

Golin për vendasit e ka realizuar sulmuesi kolumbian, Radamel Falcao, i cili trullosi Piquen dhe mposhti mjeshtërisht Ter Stegenin./Gazeta inFokus/

Të tjera