Lajme

Eskalon protesta e veteranëve, përballen me pjesëtarët e policisë

Autori: Gazeta inFokus 10:57 | 06 June 2022

Ka eskaluar protesta e veteranëve të luftës së UÇK-së, e cila po zhvillohet para objektit të Kuvendit të Kosovës.

Protestuesit kanë hedhur gurë në drejtim të pjesëtarëve të policisë dhe kanë tentuar t’i thyejnë dyert e Kuvendit.

Policia e Kosovës ka gjuajtur gaz lotsjellës në drejtim të protestuesve, raporton agjencia e lajmeve.

Veteranët e luftës janë duke protestuar para Kuvendit të Kosovës në shenjë proteste të mos përfshirjes së tyre në ngritjen e pagës minimale.

Etiketa:

Të tjera