Fokus

EMOCIONUESE: Kryetari i KOK-ut Ismet Krasniqi tregon një moment rrëqethës për Majlinda Kelmendin

Autori: Gazeta inFokus 23:00 | 27 May 2022

Kryetari i Komitetit Olimpik të Kosovës, Ismet Krasniqi, i ftuar në emisionin N’Konak, prodhim i Gazetës Infokus, ka ndarë një moment emocionues nga çastet kur kampionia e Xhudos, Majlinda Kelemndi, kishte fituar medaljen e parë të artë Olimpike.

Ai ka rrëfyer se si ai dhe familja e tij nuk i ndalin dot lotët nga gëzimi dhe se si e kishte uruar kampionen nëna e tij 82 vjeçare.

“Majlinda kur e ka fitu medaljen kam qenë në shtëpi edhe normal që s’kam mujtë me e ndal vajin e lotët kanë shkue. Normal që s’mundesh me përshkru emocionin dhe lotët shkojshin dhe më kujtohet nana ime ka qenë afër dhe krejt familja kajshim prej gëzimit edhe nana jem tha, u lut për atë çikë, për Majlindën, Lum nana që të ka oj çikë, lum nana që të ka dhe kurrë s’e harrojë atë fjalë”, ka treguar momentin emocional kur Majlinda kishte fituar të Artën Olimpike, kryetari i Komitetit Olimpik të Kosovës, Ismet Krasniqi, në emisionin N’Konak me Islam Morinën./Gazeta Infokus/

Të tjera