Lajme

Ekzekutohet me armë zjarri Ervin Dalipaj, ish-efektivi i policisë

Autori: Gazeta inFokus 14:56 | 25 April 2017

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur ditën e sotme, ku dy persona janë qëlluar për vdekje me armë zjarri.

Mësohet se njëri nga viktimat është ish-shefi i krimit ekonomik në Policinë e Tiranë, Ervin Dalipaj, e cili ka qenë në kërkim për të dëshmuar për ekzekutimin e Gazmend Çollakut, por ende nuk dihet nëse ka pasur lidhje me këtë vrasje.

Ndërsa viktima tjetër është një shoku i tij, Xhino Dautaj.

-Advertisement-

Nga të dhënat e para bëhet e ditur se vrasja ka ndodhur në zonë e Sukthit, në afërsi të mbikalimit në autostradë.

Nga se bëhet e ditur autorët kanë qëlluar nga nja makinë tjetër, mbi automjetin ku kanë qenë duke udhëtuar me një automjet tip ‘Audi’ me targa  AA 111 OI.

Ndaj makinës së tyre, është qëlluar me breshëri plumbash, duke i lënë të dy të vdekur në vend.

Policia ka mbërritur në vendin e ngjarjes ku janë marrë në pyetje edhe dëshmitarët, që mund të kenë parë vrasjen.

Informacion paraprak i policisë

Më datë 25.04.2017, rreth orës 13: 55, në afërsi të vendit të quajtur”Mbikalimi I Sukthit” janë vrarë me armë zjarri, shtetasit E.D. dhe Xh.D.

Viktimat kanë qenë duke udhëtuar me një mjet tip Audi.

Me të marrë njoftim menjëherë në vendngjarje kanë shkuar Efektivet e Policisë, të cilët po punojnë për identifikimin dhe kapjen e autorëve.

Subscribe në YouTube: GAZETA INFOKUSI

Të tjera